fbpx

Soğuk ve Sıcak Terapi Nedir, Göz Maskesi, Göz Çevresi Bakımı

soguk-ve-sicak-terapi-nedir-goz-maskesi-diamondtouch_normal_dikey_landingpage

Soğuk ve Sıcak Terapi Nedir?

Günümüzde birçok farklı rahatsızlığın tedavisinde kullanılan soğuk ve sıcak terapi yöntemleri göz bölgesi rahatsızlıkları için de son derece faydalı yöntemlerden biri. Vücudun hemen her bölgesi için uygulanabilecek olan soğuk ve sıcak terapi yöntemleri ile vücutta bulunan ağrı ve yorgunluk ortadan kaldırılarak, kişinin kendini daha sağlıklı ve rahat hissetmesi sağlanır. Soğuk terapi yönteminde derinin yüzey sıcaklığı belirli bir dereceye kadar indirilerek kanın sorunlu olan bölgeye çekilmesi amaçlanır. Çekilen kan sayesinde sorunlu olan bölgeye oksijen ve besin depolanır. Soğuk göz maskesi kullanımı ile göz bölgesine oksijen ve besin depolanarak bu bölgedeki gerginlik ve stres azaltılır, göz bölgesinde bulunan şişkinlik ve gölgeler, göz altı halkaları ve gözlerde hissedilen yorgunluk azaltılır. Soğuk terapi yöntemi sayesinde ayrıca göz ve alın bölgesi kaynaklı baş ağrısı, migren ve sinüzit kaynaklı ağrılar da azaltılarak kişinin kendini çok daha iyi hissetmesine yardımcı olunur.

Sıcak terapi yönteminde ise yine derinin yüzey sıcaklığı belirli bir dereceye kadar artırılarak ısı sayesinde, sorunlu bölgede kan dolaşımının artması ve hücrelere daha çok kan hücresinin iletilmesine yardımcı olunur. Fiziksel, duygusal ve zihinsel olarak enerji veren sıcak terapi yöntemi, göz çevresi bakımı öncesi gözeneklerin açılmasını sağlar, baş ağrısının azalmasına yardımcı olur. Diamond Touch Göz Maskesi sıcak kullanımda ayrıca arpacık rahatsızlığına da olumlu yanıt verdiği için, bu rahatsızlığın tedavisinde yardımcı ürün olarak kullanılabilir.

Göz Çevresi Bakımı

Göz ve çevresi, genç ve sağlıklı görünen bir cildin en önemli anahtarıdır. Sıcak ve soğuk kullanıma uygun Diamond Touch Göz Maskesi sayesinde yaşlanma belirtilerinin yanı sıra, stres ve yorgunluğun sebep olduğu olumsuz göz çevresi problemlerine elveda diyebilirsiniz. Sıcak ve soğuk terapi olarak uygulayabileceğiniz göz maskesini güne başlarken ya da gün sonunda kullanarak göz çevresi bakımınızı derinlemesine yapabilir, cilt gözeneklerinin açılmasını sağlayarak göz çevrenizin daha canlı ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

soguk-ve-sicak-terapi-nedir-goz-maskesi-diamondtouch_

DIamond Touch Göz Maskesi

Sıcak ve soğuk kullanıma uygun olan Diamond Touch Göz Maskesi sayesinde, yeni güne şişmiş gözlerle merhaba demeye son vereceksiniz. Baş ağrısı, sinüzit, göz kuruluğu ya da göz yorgunluğu gibi, gününüzü olumsuz etkileyen problemlere karşı uygulayabileceğiniz bu fonksiyonel göz maskesi sayesinde, artık hem göz çevrenizde oluşan istenmeyen şişliklerden kurtulabilir hem de kendinizi çok daha rahat ve canlı hissedebilirsiniz.

DIamond Touch Göz Maskesi Nasıl Kullanılır?

Kullanımı oldukça basit olan Diamond Touch Göz Maskesi son derece pratik bir üründür. Soğuk ya da sıcak terapi olarak kullanabileceğiniz göz maskesini eğer soğuk olarak kullanmak istiyorsanız en az 2 saat süre ile buzdolabında bekleterek tavsiye edilen süre boyunca göz bölgenizde tutmanız yeterli olacaktır. Sıcak kullanımda ise göz maskesini en fazla 80 derece sıcaklıktaki bir kabın içindeki suyun içinde 5-7 dakika tutarak ya da 800 Watts: 15 Saniye veya 1000 Watts: 12 Saniye olacak şekilde mikrodalga fırında tutarak iki farklı şekilde ısıtabilirsiniz. Ürünü ısıttıktan sonra ellerinizle sıcaklık kontrolü yaparak göz

Soğuk ve Sıcak Terapi Olarak Kullanabileceğiniz Göz Maskesi!

Diamond Touch ürünü ile ilgili kampanyalardan haberdar olmak için hemen kayıt olun!

Yaz aylarında “MİGREN” ağrısı çekiyor musunuz? O zaman StopEver’ın diğer ürünlerine de bir göz atın!